zamowienia@probitus.pl796 987 653Pracujemy od 8:00 do 16:00, Zaproszenia Ślubne Łódź, Brukowa 8, Klatka C, II piętro
« «   wróć do strony głównej 1 » 2 » Jakie winietki na wesele? Radzimy Młodej Parze, co wybrać!3

Jakie winietki na wesele? Radzimy Młodej Parze, co wybrać!

Data dodania: 01-10-2017

Jakie winietki na stół? Radzimy Młodej Parze, co wybrać!

Winietki przyjęły się jako nieodłączny element weselnego stołu, którego zadaniem jest szybsze znalezienie własnego miejsca. To, na jakie winietki się zdecydować w dużej mierze zależy od kolorystyki i stylu wesela, a także preferencji Państwa Młodych.

 

Kolor, faktura, dodatki – o czym musisz pamiętać wybierając winietki?

Dla niektórych winietki są nic nieznaczącym elementem wystroju stołu, służą one ponownemu odnalezieniu swojego miejsca po kilku godzinach intensywnej zabawy, a jeszcze inni zatrzymują po ślubie winietki ze swoimi nazwiskami jako formę pamiątki. W takim razie – jakie powinny być winietki idealne?

Dobrze, gdyby wizualnie były spójne z zaproszeniem, tak by całość w zestawieniu prezentowała się naprawdę dobrze. Młoda Para przed ślubem wszędzie stara się znaleźć oszczędności, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie w jednym sklepie zarówno zaproszeń, jak i winietek. Pamiętaj, że czcionka, którą będą pisane nazwiska musi być czytelna, tak, by goście nie mieli problemu z doczytaniem się.

 

Dwustronna czy jednostronna winietka?

Wszystko zależy od preferencji Pary Młodej, jednak coraz częściej można spotkać winietki dwustronne, gdzie na jednej stronie znajduje się imię i nazwisko, a na drugiej ulubiony cytat pary lub po prostu zwykłe „Dziękujemy za przybycie”.

 

Minimalizm czy bogate dekoracje?

Przy wyborze winietek należy pamiętać o najważniejszej zasadzie: czytelność. Goście nie mogą mieć problemu z rozszyfrowaniem własnego nazwiska. Postaw na prostą, zwykłą czcionkę, która jest czytelna nawet z większej odległości. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego zamieszania.

Nie przesadzaj z dekoracjami na winietkach, odpuść sobie bogate zdobienia kwiatami i złotymi wykończeniami, dla gości mimo wszystko największą wartością będzie to, że mogą pojawić się w tym ważnym dla Pary Młodej dniu.

 

Orientacja pionowa i pozioma, na co się zdecydować?

Winietki w orientacji poziomej zajmują nieco więcej miejsca na stole, więc na pewno trzeba mieć to na uwadze decydując się na jakikolwiek wzór. W przypadku orientacji pionowej nie należy przesadzać ze zbyt wąską winietką, powinna być na tyle szeroka, by zmieściło się tam nazwisko gościa.

Do winietek najczęściej dołącza się podziękowania dla gości, które obecnie przyjmują najróżniejsze formy: sadzonka drzewa, słoiczek miodu z własnej pasieki, magnes na lodówkę, gadżet, który można zostawić sobie w formie pamiątki.


Przejdź do strony głównej
Wszystkie Prawa Zastrzeżone © www.probitus.pl
Probitus Arkadiusz Wasiak

10zł dla Każdego - Odbierz Rabat - Nic nie tracisz.

Podaj nam swój adres mailowy, a w zamian otrzymasz kupon rabatowy na zakupy w naszym sklepie o wartości 10,00 zł

Minimalna wartość zamówienia od jakiej będzie można zrealizować kupon rabatowy to: 100,00 zł
3543543